Rejtett felújítási költségek - hogyan csökkenthetjük őket?

Amikor egy felújítási vagy átalakítási projektről döntünk, nem mindig vagyunk tudatában annak, hogy a rejtett költségek miatt esetleg nem tudjuk teljesíteni a költségvetésünket. A következőkben ismertetjük javaslatunkat, hogy mit tehetünk azért, hogy ezeket minimálisra csökkentsük.

A felújítás során felmerülő rejtett költségek minimalizálása érdekében válasszon olyan anyagokat, amelyek tartósak, könnyen és megfizethetően karbantarthatók. Ne feledje, hogy a nyersanyagok beszerzési költségeihez hozzá kell számítani a munka- és szállítási költségeket, felújítás esetén pedig az ártalmatlanítás és az esetleges részleges bontás költségeit is. Az olyan épületek esetében, ahol nedvességgel kapcsolatos problémák merültek fel, a falak szárításának költségeit is hozzá kell adni. Ebben az esetben a tűzvédelmi követelményektől függetlenül érdemes ásványgyapotot használni szigetelésre, amely jobb páraáteresztő képességgel rendelkezik, mint a habosított polisztirol. Ez a megoldás ugyan drágább, de a jövőben minimálisra csökkenti a nedvesség megjelenésével kapcsolatos problémákat.

Befektetés a jövőbe

A sötét homlokzati szín kiválasztásakor fontos szem előtt tartani a többletköltségeket. A túlzottan felmelegedett homlokzat igénybevételének csökkentése és ezáltal a repedések elkerülése érdekében célszerű megfelelő termékeket választani és gondoskodni az alapfelület megerősítéséről. Mindig a rendszer megoldásokat válassza, a szigeteléstől a hálóig, a vakolatig vagy a homlokzatfestékekig. Ha betartja a gyártó ajánlásait, biztos lehet benne, hogy a garancia betartásra kerül, és elkerülheti a felesleges javítási költségeket is, valamint nem teszi ki az épületet a nem megfelelő használatnak.

Biztosítsa az épületburkolat optimális hőszigetelését. Ez minimálisra csökkenti a későbbi fűtési és melegvíz-költségeket. Futtasson szimulációkat, hogy felmérje a szigetelés vastagságát a szükséges hőátbocsátási együtthatók és a pénzügyi megtakarítások szempontjából, ahol ezek elérik a maximumot.

A rejtett költségek a hőhidak megszüntetésével is csökkenthetők. A szabványos szerelésben minden olyan hely, amely megtöri a szigetelést, szivárgás, korrózió és hőfelvétel kockázatát jelentheti. Használjon úgynevezett meleg kötőelemeket, amelyek lehetővé teszik az olyan homlokzati elemek, mint a korlátok és a franciaablakok hibamentes beépítését.

Néhány tipp

Fordítson figyelmet a vakolat típusának kiválasztására, amely jelentős hatással van a homlokzat megfelelő "öregedésére" és a költségekre. Azokat a homlokzatokat, amelyek különösen ki vannak téve olyan negatív tényezőknek, mint a por, a szennyeződés, a korom, az ipari és közúti szennyezés, az eső és a szél, a Ceresit Double Dry rendszerével érdemes megvédeni. A Double Dry technológia véd a víz átázása ellen, és páraáteresztő képességének köszönhetően gyorsabban száradnak a falak. Gondoskodjon az alapok szakszerű vízszigeteléséről is. Használjon alapozásspecifikus vízszigetelő bevonatokat, például betonszerkezetekhez és nem deformálható aljzatokhoz a CR 65, nem deformálható aljzatokhoz a CR 90, deformálható aljzatokhoz a CR 166-ot.

A napfénynek kitett homlokzatok esetében gondoskodni kell a káros sugárzás elleni védelemről. Használjon megfelelő UV-álló vakolatokat, pl. CT 76, CT 76 UV Protect. Ez megakadályozza a vakolat színfakudását, morzsolódását, repedezését, szétválását és leválását. Ezenkívül megvédi a homlokzatot a gombásodás és penészesedés ellen, ami csökkenti az esetleges későbbi rejtett költségeket.

Hogyan csökkenthetők a rejtett költségek?

Különbözőbb szigetelőanyagokat használjon, pl. nem éghető anyagot (pl. ásványgyapotot) azokon a területeken, ahol ez szükséges. Az alacsonyabb tűzvédelmi követelményeket támasztó területeken polisztirollal lehet szigetelni, ami gazdaságosabb. Rendeljen meg egy homlokzati tervet, és ennek alapján kérjen több független ajánlattevőtől árajánlatot. Ez segít elkerülni az előre nem látható költségeket. Azzal is spórolhat, ha a homlokzati anyagokat, például a fát, a követ vagy a betont természetes alapanyagokat utánzó dekoratív vakolattal helyettesíti. A Ceresit Visage palettájának termékei ideálisak erre.

Olvasni is
1/1

A kevesebb néha több, avagy minimalizmus az építészetben

A már-már hivalkodóan és a túlzottan díszített belsőépítészeti megoldások nem mindig illenek jól egy enteriőrhöz. Érdemes tehát valami olyan megoldást keresni, ami időtálló, és sok év elteltével is elegáns, kifinomult hatást kelt. A minimalizmus az építészetben már bizonyította, hogy időtlen és nem csak a divat egy újabb hóbortja. Engedje meg, hogy az alábbi cikkben biztosítsuk Önt arról, hogy a kevesebb néha több!

TOVÁBB OLVASOK

Japandi - fedezd fel a Zent

A stílusok tökéletes duója: a jól ismert skandináv hygge és a wabi-sabi, ami egy másik kifejezés a japán harmóniára. A Japandi több, mint egyszerű design. Ez egy egész életstílus, amelynek középpontjában a minimalizmus és az egyszerűség szépségének felismerése, valamint az életminőséghez nem szükséges dolgok elutasítása áll.

TOVÁBB OLVASOK

A fehér minden árnyalata

A modern épületek homlokzatának leggyakoribb színe a fehér. Ez nem meglepő, hiszen semleges szín, amely az ellentétek tökéletes egyensúlyát szimbolizálja, és a rend és a harmónia érzetét kelti a térben.

TOVÁBB OLVASOK

A természetesség ereje

A természetes anyagok felhasználása és a természetből való merítés az egyik legerősebb trend jelenleg. Az élet pedig nem abba az irányba halad, hogy ez egyhamar lelassuljon. Ezért mindenképpen érdemes fontolóra venni a természetes eredetű vagy azokat utánzó anyagok használatát a homlokzatokon.

TOVÁBB OLVASOK